• Международная конференция
  • Дополнительные ссылки
Насколько сложно найти на нашем веб-сайте нужную информацию?
Очень просто
Скорее просто
Нормально
Скорее сложно
Очень сложно

 
У 2020 годзе на базе ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” пры падтрымцы ДУА "Гродзенскі абласны інстытут развіцця адукацыі” прайшоў II адкрыты абласны фестываль-конкурс беларускай музыкі "Вянок дружбы”.
Яго правядзенне ў наш час мае выключнае значэнне таму, што адлюстроўвае, як свята мы шануем традыцыі нашых бацькоў і папярэдніх пакаленняў, выказваем ім падзяку. Праз музыку, папулярызацыю беларускай народнай і аўтарскай музыкі, навучэнцы выхоўваюцца ў духу патрыятызму і высокай маральнасці.
Адметным з'яўляецца тое, што мы не засталіся ў баку ад важных падзей нашай краіны, звязаных са святкаваннем 75-годдзя вызвалення Рэспублікі Беларусь ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў і Года малой радзімы.
Захаванне нязменнай тэматыкі, праслаўленне культуры, духоўнай каштоўнасці нашага беларускага народа з'яўляецца асноўным пры правядзенні фетывалю-конкурсу.
У гэтым годзе ён складаўся з двух этапаў. Першы этап – адборачны, у якім прынялі ўдзел 111 нумароў. Удзельнікі разам з заяўкай дасылалі відэа свайго выступу, якое вывучала прафесійнае журы. На другі этап было запрошана 95 конкурсных нумароў з 9 устаноў адукацыі (намінацыя «Сола» – 71, «Ансамбль» – 24): Гродзенская гарадская гімназія, Гімназія № 5 г. Гродна, Гімназія № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага г. Гродна, Сярэдняя школа № 18 г. Гродна, Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава г. Гродна, Сярэдняя школа № 36 г. Гродна з польскай мовай навучання, Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма, Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні, Гродзенская спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннямі зроку.
У сувязі з вытворчай неабходнасцю ІІ (заключны) этап фестывалю-конкурсу адбыўся ў дыстанцыйнай форме. Журы конкурсу вызначыла пераможцаў па відэазапісам конкурснай праграмы ўдзельнікаў, якія паспяхова прайшлі першы завочны тур.

ВЫНІКІ II АДКРЫТАГА АБЛАСНОГА ФЕСТЫВАЛЮ-КОНКУРСУ БЕЛАРУСКАЙ МУЗЫКІ 
"ВЯНОК ДРУЖБЫ”

ЛАЎРЭАТ I СТУПЕНІ
намінацыя "Сола”
Анастасія Гушчына, ДУА "Гiмназiя № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "А”); 
Кірыл Салівончык, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "А”);
Глеб Скіба, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "А”);
Данііл Скачко, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "В”);
Сафія Бараян, ДУА "Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні” (узроставая катэгорыя "С”);
Кацярына Дамашчук, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "D”).

ЛАЎРЭАТ II СТУПЕНІ
намінацыя "Сола”
Ясенія Салагуб, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Валерыя Зізенка, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "С”);
Валерыя Сарока, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "D”).
намінацыя "Ансамбль”
Мілана Гарбачык, Марта Градоўская, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна з польскай мовай навучання” (узроставая катэгорыя "B”); 
Арына Касцевіч, Марыя Янулевіч, ДУА "Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Дуэт баяністаў (Даніла Галоўскі, Даніла Буклярэвіч), ДУА "Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні” (узроставая катэгорыя "С”);
узорны ансамбль скрыпачоў "Натхненне”, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "D”);
узорны анасамбль "Сярэбраныя струны” ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "D”);

ЛАЎРЭАТ III СТУПЕНІ
намінацыя "Сола”
Ілья Кухараў, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "В”);
Іванна Войнава, ДУА "Гімназія № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага г. Гродна” (узроставая катэгорыя "C”).
Ксенія Станкевіч, ДУА "Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні” (узроставая катэгорыя "С”);
Элiна Вербiк, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "D”).
намінацыя "Ансамбль”
Канстанцін Якаўлеў, Максім Бакай, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
узорны ансамбль скрыпачоў "Багатель” (трыа салістаў) Ілья Кухараў, Юрый Праўко, Міхаіл Мінчук, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "C”);
Данііл Атапкаў, Элiна Вербiк, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "D”).

ДЫПЛОМ I СТУПЕНІ
намінацыя "Сола”
Мацвей Шаўчук, ДУА "Гродзенская гарадская гімназія” (узроставая катэгорыя "А”);
Марыя Гашкова, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Яраслаў Генюш, ДУА "Гімназія № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Анастасiя Толак, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "B”);
Марыя Сівук, ДУА "Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Фёдар Цітовіч, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "C”);
Канстанцін Якаўлеў, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Ксенiя Давiдовiч, ДУА "Гродзенская спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннямі зроку” (узроставая катэгорыя "D”);
намінацыя "Ансамбль”
Інструментальнае трыо Гінель Аляксей, Лапенка Елізавета, Гез Мілла, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна з польскай мовай навучання” (узроставая катэгорыя "А”);
Талочка Мая, Сцяпкова Паліна, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "В”);
Інструментальны ансамбль (Фурс Іван, Мелюк Егор, Пятровіч Лізавета, Станкевіч Ксенія, Багуміл Даніла) ДУА "Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні” (узроставая катэгорыя "С”);

ДЫПЛОМ II СТУПЕНІ
намінацыя "Сола”
Маісеева Аляксандра, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "A”);
Змітрэня Кацярына, ДУА "Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Рэкець Уладзіслаў, ДУА "Гімназія № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Халета Захар, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Язневіч Вера, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "B”);
Дзерангоўскі Альгерд, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна з польскай мовай навучання” (узроставая катэгорыя "С”);
Касцевіч Арына, ДУА "Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Жылінская Аліна, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "D”);
Шапялевіч Андрэй, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна з польскай мовай навучання” (узроставая катэгорыя "D”);
намінацыя "Ансамбль”
Волкаў Радзівон, Вярбіцкі Міхаі, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Гашкова Марыя, Расшынін Міхаіл, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);

ДЫПЛОМ III СТУПЕНІ
намінацыя "Сола”
Гарацкевiч Дар'я, ДУА "Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава г. Гродна” (узроставая катэгорыя "A”);
Кавалеўскі Кірыл, ДУА "Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні” (узроставая катэгорыя "B”);
Куцко Аляксандр, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Шчасны Ян, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "B”);
Юнаш Максім, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "B”);
Бартош Лізавета, ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "C”);
Біркас Ангеліна, ДУА "Гімназія № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага г. Гродна” (узроставая катэгорыя "C”);
Коўшык Іван, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Коўшык Раман, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Ляшчэвіч Дзіана, ДУА "Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні” (узроставая катэгорыя "C”);
Менько Аляксандра, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "C”);
Мякеня Дар’я, ДУА "Сярэдняя школа № 18 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "С”);
Бараноўскі Арсеній, ДУА "Сярэдняя школа № 36 г. Гродна з польскай мовай навучання” (узроставая катэгорыя "D”);
Яраш Мікіта, ДУА "Гімназія № 1 імя акадэміка Я.Ф.Карскага г. Гродна” (узроставая катэгорыя "D”).
намінацыя "Ансамбль”
Ансамбль гітарыстаў «Трыолька», ДУА "Сярэдняя школа № 8 г. Слоніма” (узроставая катэгорыя "B”);
Менько Аляксандра, Дзiроўская Марта, ДУА "Гімназія № 5 г. Гродна” (узроставая катэгорыя "C”);

Вернутся

Copyright © 2012-2017, ГУО "Гродненский областной институт развития образования"
Сайт зарегистрирован в «Государственном регистре информационных ресурсов Беларуси» под №4141101381 от 09.06.2011.
  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru