• ТОП
  • консультационный пункт
  • Премия качества
  • prof
  • Премия качества
В какой степени является информация на нашем веб-сайте понятной?
Полностью понятна
Понятна
Скорее понятна
Скорее непонятна
Непонятна

 

 

Конкурс інтэрактыўных плакатаў, буклетаў, прэзентацый, відэаролікаў "Мой родны край…” (далей – конкурс) праводзіўся дзяржаўнай ўстановай адукацыі "Гродзенскі абласны інстытут развіцця адукацыі” з красавіка па снежань 2018 года.

Конкурс, прысвечаны Году малой радзімы, быў арганізаваны з мэтай стварэння ўмоў для захавання і папулярызацыі гісторыка-культурнай спадчыны Гродзенскай вобласці па чатырох намінацыях: "Выдатныя мясціны нашага раёна”, "Гісторыя маёй малой радзімы”, "Культурная спадчына нашага краю”, "Славутыя землякі нашага краю”.
На конкурс паступіла 98 заявак з 16 раёнаў вобласці: з іх па 16 работ у намінацыі "Выдатныя мясціны нашага раёна” і намінацыі "Гісторыя маёй малой радзімы”, 28 – у намінацыі "Культурная спадчына нашага краю”, 22 – у намінацыі "Славутыя землякі нашага краю”, 16 работ па зместу не адпавядаюць ні адной з указаных вышэй намінацый.
Матэрыялы, якія паступілі на конкурс, выкананы пры дапамозе розных праграм і прадстаўлены 45 відэаролікамі, 26 прэзентацыямі, 14 буклетамі, 13 інтэрактыўнымі плакатамі. Неабходна адзначыць, што 90 % работ размешчаны ў сетцы Інтэрнэт, што дае магчымасць свабоднага доступу да рэсурсаў.
Найбольш змястоўныя, творчыя і арыгінальныя работы адзначаюцца дыпломамі інстытута:
1 ступені:
інтэрактыўны шматстаронкавы плакат "Мая малая радзіма Васілішкі”
ДУА "Шчучынскі раённы цэнтр турызму і краязнаўства” (Ханько Святлана Антонаўна, навучэнцы 2 "Б” класа ДУА "Васілішкаўская сярэдняя школа”) https://view.genial.ly/5b02ee81e871277ebf15716a/genially ;
2 ступені:
у намінацыі "Гісторыя маёй малой радзімы”:
відэаролік "Посмотри, как хорош, край, в котором ты живёшь!”
ДУА "Ваўкавыскі раённы цэнтр турызму і краязнаўства дзяцей і моладзі” (Сяргей Наталля Іванаўна, Атарык Вікторыя) https://youtu.be/WXXrES8dNkE ;
у намінацыі "Выдатныя мясціны нашага раёна”:
відэаролік "В гостях у Островетчины” ДУА "Навучальна-педагагічны комплекс Спондаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” (Якубеловіч Таццяна Віктараўна, Харчанка Карына) https://youtu.be/ktaju8OW7f4 ;
відэаролік "Падарожжа па Нёману, або незвычайны погляд на Гродна” ДУА "Сярэдняя школа №15 імя Д.М. Карбышава г. Гродна” (Зарыхта Наталля Іванаўна, Філіновіч Паліна) https://youtu.be/08sA9aNYsU4 ;
у намінацыі "Культурная спадчына нашага краю”:
відэаролік "Культурное наследие Зельвенщины” УА "Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва” (Шостка Юлія Мікалаеўна, Лазоўскі Аляксандр)
https://www.blogger.com/video.g?token=AD6v5dz7kWbIOveqLdVdQ8a6Ad4afpULrHdEFWkqFaUOOKF7UBsym9t7o6N87dvDsQcaCX6esEEa70T_NFE829VdtlE7mVql6AQEWXSO ;
у намінацыі "Славутыя землякі нашага краю”:
відэаролік "Славутыя землякі нашага краю" ДУА "Сярэдняя школа №39 г. Гродна” (Юранкова Наталля Юр’еўна, Яравая Кацярына, Лаглал Карына, Сянкевіч Віталій) https://youtu.be/hqIJJ2AdgEQ ;
3 ступені:
у намінацыі "Гісторыя маёй малой радзімы”:
відэаролік "Край земли у трех границ” ДУА "Сапоцкінская сярэдняя школа” (Касцюшка Алена Пятроўна, Касцюшка Павел) https://www.youtube.com/watch?v=Ayu1et1GVKc&t=1s ;
відэаролік "Гісторыя маёй малой радзімы” ДУА "Жырмунская сярэдняя школа” (Юхневіч Наталля Іванаўна, Святловіч Ганна Зянонаўна, Юхневіч Уладзіслаў, Святловіч Ангеліна) https://youtu.be/6g4P1y3zs7E ;
у намінацыі "Выдатныя мясціны нашага раёна”:
інтэрактыўны плакат "Любимые места родного города” ДУА "Сярэдняя школа №14 г. Ліды” (Мохар Наталля Анатольеўна, Мохар Міхаіл) https://view.genial.ly/5b1cf13526ce1a1a94f8e7ce/vydatnyya-myasciny-majgo-gorada ;
цыкл фільмаў "Падарожжа па Смаргоншчыне” ДУА "Смаргонскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі” (Вайцяшонак Вольга Пятроўна, Сівіцкая Алена, Аксенчык Дзіяна) https://youtu.be/P4ZaRQU2G6w ;https://youtu.be/r8GWV2ciLj8 ; https://youtu.be/nptvmwd7uF4 ;
відэаролік "Мой родны край” ДУА "Навучальна-педагагічны комплекс Дварчанскі дзіцячы сад – базавая школа” (Качко Аліна Паўлаўна, Горбач Арцём) https://drive.google.com/file/d/18GgJY8s5g1vFSEXgrTTrOnySKoFsf6WE/view?usp=sharing або https://youtu.be/7jOGVvnFNvc ;
у намінацыі "Культурная спадчына нашага краю”:
прэзентацыя "Страчаныя помнікі архітэктуры Гародні” ДУА "Сярэдняя школа №26 г. Гродна” (Шэйкін Дзмітрый Вадзімавіч, Гайдук Андрэй, Гаўрош Дар’я) https://drive.google.com/drive/folders/1-8zDy8UJ5te6Zu_9GdTSnLaIeoDyTh2h
прэзентацыя "Историческое наследие трёх империй Щучинского района” ДУА "Шчучынскі палац творчасці дзяцей і моладзі” (Немна Людміла Мікалаеўна, Пуцко Дар’я) https://yadi.sk/i/VSWv-jYz3W9NCf ;
у намінацыі "Славутыя землякі нашага краю”:
буклет "Славутыя землякі нашага краю” ДУА "Сярэдняя школа №1 г.п.Карэлічы” (Бакей Зоя Аркадзьеўна, Ляўковіч Мікіта) https://drive.google.com/file/d/1Bj2WITptV8cNtxB299xS0TXHoObmo9mK/view?usp=sharing ;
прэзентацыя "Наш зямляк Іосіф Гашкевіч – першы расійскі консул у Японіі” ДУА "Навучальна-педагагічны комплекс Мальскі дзіцячы сад-пачатковая школа” (Саламашанка Вольга Піліпаўна, Калпак Раман, Калпак Арцём) https://drive.google.com/file/d/1ZlBGadHpye5A2GIgN6cTqz-FXfclAcjd/view .
Вернутся

Copyright © 2012-2019, ГУО "Гродненский областной институт развития образования"
Сайт зарегистрирован в «Государственном регистре информационных ресурсов Беларуси» под №4141101381 от 09.06.2011.
  • Яндекс.Метрика
  • Рейтинг@Mail.ru